Kb. két éve volt, hogy barátokkal beszélgettünk arról, hogy Egerben nincs se biopiac se egy rendes helyi termékeket árusító piac. A beszélgetés akkor csak panaszkodás maradt. Azóta sem változott sokat a helyzet, bár a két hagyományos egri piac (Belváros és Csebox) mellett mostanában nyílt egy termelői tejbolt és megtartották az első un. Magyarok Vásárát is. Szóval megmozdulni látszik valami e téren.
És pont erről a témáról, tehát a helyi termékek piacra viteléről szól a Zöldhullám blog legfrissebb bejegyzése:
Mire jó a helyi termék?
Minden magyar kistérségnek megvannak a helyi termékei: a téma az utcán hever, csak fel kell venni, leporolni, gusztán becsomagolni – aztán uzsgyi, a piacra vele! A Zsámbéki-medence Idegenforgalmi Egyesület a közelmúltban megalapította helyitermék-csoportját. Azok az egyesületi tagok kezdeményezték ezt és a hozzájuk kapcsolódó hosszú távú programot, akik már régóta ún. helyi termékeket készítenek és szeretnének ebből a tevékenységből megélni és nem a munkanélküliek számát gyarapítani.
Mi is az a helyi termék?
Helyi alapanyagból, helyi munkaerővel készülő termék, amelyet a helyi vásárokon, piacokon (vagy a készítő saját házában, gazdaságában) adnak el helyi vásárlóknak.
Ilyen lehet pl. Juliska néni tyúktojása, Magdi biolekvárja, bodzaszörpje, Kriszti kézműves csokija, Zsuzsa asszony házisajtja, Miska bá’ disznótorosa; de Éva kerámiái, Sanyi faragványai, a szociális foglalkoztató szőttesei is gyarapíthatják a terméklistát.
A cikk folytatódik a Zöldhullám blogon >
Utolsó kommentek