A Föld egyik leglátványosabb, kontinenseket átívelő természeti jelensége a madárvonulás, amely évezredek óta foglalkoztatja az emberiséget. Sokáig megválaszolatlan talány maradt, hogy miért tűnik el télire a nálunk fészkelő madarak többsége, hol töltik a téli hónapokat, illetve honnan érkeznek hozzánk a távoli vidékeken honos ritka vendégek. Herman Ottó és munkatársai a világon az elsők között, 1908-ban kezdték tudományos módszerekkel kutatni a madárvonulást, s az eltelt száz év alatt adatok milliói gyűltek össze.
A centenáriumi madárvonulási atlasz tudományos alapossággal, de közérthetően, látványos illusztrációk százaival mutatja be a Magyarországon előforduló madárfajok vonulási szokásait, vándorútjait, telelőhelyeit. A kötet fejezeteit a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME) Madárgyűrűzési Központjában gyűjtött adatok alapján 73 magyar szakember írta, az ábraanyag összeállításához pedig mintegy 50 hazai természetfotós járult hozzá látványos fényképekkel. A külföldi olvasókat angol nyelvű összefoglalók segítik az eligazodásban.
A 672 oldalas Magyar madárvonulási atlaszt az MME tagjai – érvényes tagsági kártya felmutatásával – október közepétől 50%-os kedvezménnyel (5950 Ft-ért) vásárolhatják majd meg a Kossuth Kiadótól és az MME Boltban. Néhány ízelítő oldal a könyvből:
200x285 mm
672 oldal
Színes képekkel
ISBN 978-963-09-5865-3Mintaoldal: széncinege
Forrás: www.mme.hu
Megjelent a Magyar madárvonulási atlasz!
2009.10.15. 16:57 mmebukk
Szólj hozzá!
A bejegyzés trackback címe:
https://egrizold.blog.hu/api/trackback/id/tr541452239
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.
Nincsenek hozzászólások.
Utolsó kommentek